Často kladené otázky
Alt

Týden pro les ve spolupráci s Lesy České republiky ve Městě Albrechtice


20. Červenec 2019 (Sobota) - 27. Červenec 2019 (Sobota)

Moravskoslezský kraj

Město Albrechtice v Jeseníkách

Týdny pro les a divočinu


Okolí Města Albrechtice patří mezi místa nejvíce zasažené rozpadem smrkových monokultur. Během Týdne pro les si vyzkoušíte, jaké to je obnovovat kalamitní holiny pionýrskými dřevinami, chránit a pozorovat les. Během večerů pak přijdou na řadu diskuse s lesníky a místními odborníky.

Vzhledem k tomu, že k rozpadu těchto klimaticky nevhodných porostů zde dochází již řadu let, mají zdejší lesníci zároveň velkou zkušenost s tím, jak mu čelit a lesy připravovat na změnu klimatu.

Tento Týden je pořádán ve spolupráci s Lesy ČR. Týdny pro divočinu jsou podpořeny dárci Hnutí DUHA,  Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvem životního prostředí ČR a Ministerstvem vnitra ČR.
 
Alt
  • rozšiřování břízy a dalších dřevin, které pomohou lesu přežít
  • ochrana stromků, případně i oprava oplocenek
  • botanická a zoologická pozorování
  • večery strávíme diskusemi a besedami a dalším ekologicky zaměřeným programem
Pracovní oblečení a obuv (i do deště vč. holínek), pláštěnku, pracovní rukavice, repelent, pokrývku hlavy proti slunci, láhev na vodu, batoh do terénu a další vaše nezbytnosti (podrobnosti dostanete po přihlášení na turnus).
  • vydatná bezmasá strava
  • bude poskytnuta v místě
V případě dotazů se neváhejte obrátit na koordinátorku Týdnů pro divočinu Gabrielu Šťastnou: tydnyprodivocinu@hnutiduha.cz.